Помилки при чищенні зубів

Помилка №1

Використання неправильної зубної щітки

Незважаючи на телевізійну рекламу, новомодні зубні щітки і пасти не вирішують одним махом всі стоматологічні проблеми будь-якої людини. Правильно чистити зуби можливо тільки, якщо правильно обрано щітка і паста. Всі люди різні, і підбір пасти та щітки для кожної людини повинен бути індивідуальним, при цьому необхідно враховувати параметри ротової порожнини, особливості ясен і емалі зубів. В залежності від індивідуальних особливостей зубну щітку вибирають по довжині ручки, жорсткості щетини, розміру головки зубної щітки. Правильно підібрана зубна щітка не повинна створювати дискомфорту в процесі чищення зубів, а вибір жорсткості щетини ґрунтується на стані ясен і емалі. Варто зауважити, що на якість чищення зубів впливає техніка, а не жорсткість щетини.

Помилка №2

Чищення зубів зрідка або по-швидкому

Чищення, якщо слідувати рекомендаціям лікарів-стоматологів, повинне тривати мінімум дві хвилини, шляхом поділу ротової порожнини на чотири уявних ділянки, увагу кожній потрібно приділити як мінімум 30 секунд.

Помилка №3

Занадто часта чистка зубів

Якщо чистити зуби більше трьох разів на день, може виникнути подразнення ясен і виснаження зубної емалі.

Помилка №4

Ігнорування зубної нитки

Карієс виникає найчастіше на міжзубній поверхні зубів, де під час їжі накопичуються залишки їжі. Контактні поверхні зубів практично неможливо вичистити зубною щіткою, внаслідок чого дуже часто стоматологу доводиться лікувати відразу два зуби, що знаходяться поруч. Уникнути цих проблем можна, якщо регулярно користуватися зубною ниткою.

Помилка №5

Неправильна техніка чищення зубів

Багато людей при чищенні зубів використовують тільки горизонтальні рухи, не замислюючись над тим, яку увагу необхідно приділяти різним зонам порожнини рота. Починати чистку потрібно із зовнішнього боку корінних зубів, щітка повинна знаходитися під кутом 45 градусів.

Помилка №6

Не мити зубну щітку

Мити зубну щітку після кожного чищення зубів необхідно для видалення з її щетинок залишків зубного нальоту. Якщо не вимити щітку, то бактерії почнуть розмножуватися і при наступному чищенні зубів потраплять в ротову порожнину.

Помилка №7

Рідка зміна зубної щітки

Заміна зубної щітки повинна відбуватися раз на три-чотири місяці. З часом щетина деформується, перестає бути гнучкою і такою щіткою вже чистити зуби не можна. Є зубні щітки, що міняють колір щетинок у міру зносу.