Янгол і Дантист

Ніч огорнула місто теплим покривалом. На небі засяяли зорі, а повний місяць виглядав, як прожектор на спортивній арені. Людський гомін та метушня стихли на декілька годин. «Можна вилітати на роботу», - подумав Янгол, вдихнувши чисте морозне повітря на повні груди. А роботи було багато…
Треба було облетіти всі закуточки міста, яким він опікувався: і дитячий будинок, і будинок для стареньких, і одиноких, і лікарні, і міську раду, і просто подивитись, чим допомогти людям. Кожен має справу, якій готовий присвятити увесь свій час та життя. Вона приносить задоволення, радість і втіху.
Розправивши крила, Янгол злетів у небо. Але раптом відчув різкий біль у зубах… (Янголи - це наполовину люди, у них теж є зуби) «А… Нічого… Пройде…. Треба почистити Парадонтаксом, прополоскати Колгейтом, як кажуть по телевізору, і все пройде…» Повернувся додому. Все зробив.Але біль не зникав, а навпаки наростав. Янгол не міг ні накусити на зуби, ні полоскати… Нічого не допомагало! І тут він згадав, що вже майже рік не навідувався до свого товариша Янгола-дантиста, який працював на вул. Короленка 4.
Янгол знав, що біль виникає у людей, коли вони роблять щось не те або забувають про щось дуже важливе, або не сприймають якісь обставини. І біль вчить їх бути уважними - як до себе так і до оточуючих.
Янгол-дантист завжди чергував по ночах. Гострі нічні зубні болі виникають не тільки у Янголів, а здебільшого у людей. Почувши сигнал на спеціальному пейджері, він зрозумів, що буде термінова робота.
Янгол мав різкий запальний процес – гострий гнійний пульпіт моляра. Лікування включало обезболювання, розтин зуба, ампутацію та екстирпацію пульпи, медичну обробку каналів зуба спеціальною рідиною та інструментами. Пізніше канали потрібно було запломбувати і на завершення розкришений та зруйнований зуб відновити порцеляновою вкладкою. Працю-вали цілу ніч. Обоє були змучені – і пацієнт, і лікар.
«Як ти міг так себе запустити? Ти ж інтелігентний, сучасний, розумний Янгол», – трохи завстидав дантист свого друзяку.
«Я тепер завжди буду прилітати на контрольні огляди вчасно. І Янголи-охоронці берегтимуть вашу роботу!», – пообіцяв Янгол.
І з того часу Янгольська посмішка не сходить з його обличчя. Тому що навіть Янголи мають усміхатись та жити в радості і здоров’ї.


P.S. Не забувайте: здоров’я – це великий і коштовний скарб. Його треба берегти. Живіть у здоров’ї з усмішкою та даруйте її оточуючим.


З повагою Янгол-дантист Ірина Кривко
Клініка «Ваша стоматологія», м. Львів, вул. Короленка, 4
тел. (032) 225 76 69

Для журналу Егоїст № 18, 6 груд. 2013 р