Шинель № 5

Вже півроку наша держава знаходиться у стані війни. Ми пережили страшні події січня.Тепер вся країна ледве стримується від розколу та громадянської війни. Кожний день починається з новин і закінчується ними.Ти прокидаєшся і не знаєш, в якій державі ти зараз живеш….

Це страшно,це виснажливо,але ці події показали нам скільки свідомих,сміливих та прогресивних людей має Україна! І скільки ще лайна,непотребу та мерзоти має можливість топтати наш прапор,нівелювати нашу історію,ненавидіти наш край та мову,але при цьому жити на нашій землі.

У народу,який має національну свідомість неможливо забрати свободу,волю,державу.Скорити їх чи зламати. Тільки свідомістю рабів можна керувати. Що ми і можемо спостерігати.

У здоровому тілі-здоровий дух. Це прислів»я ми знаєм з дитинства. Здоровий дух-це чисте серце,це ясний розум,це порядність,доброта та чесність,це совість та національна свідомість,громадська позиція.

А здорове тіло-це заняття спортом з дитячих років. Це –ні наркотикам,алкоголю та нікотину.Це розвиток та утримання храму душі людської в такому стані,щоб Богу не було гидко туди зайти.

Життя та здоров"я –це дари,які дістаються нам від народження .І протягом життя ми тратимо ці дари на заробляння грошей та достатку,а потім ці гроші та достаток витрачаємо на повернення цього здоров"я та продовження життя.

Як лікар-стоматолог,я неодноразово бачу,як люди нищівно відносяться до свого здоров"я,а особливо до своїх зубів.Природа два рази дає нам зуби безкоштовно,за третій треба платити. Іноді дуже багато. Тому рання профілактика(це догляд за ротовою порожниною з дитинства) є дуже важлива.

Велику увагу треба приділяти при так званому періоді змінного прикусу.В цей період організм переживає зміни у скелетному рості та формуванні розміру та форми щелеп. Якщо дитина займається силовими видами спорту(бокс,боротьба,спортивна гімнастика і т.п.) іде надмірне посилення м"язів шиї та спини,що може призвести до різних патологій прикусу. Тоді лікування буде включати не тільки стоматологічну допомогу,але й остеопатичну. У дорослому віці це може проявлятись у дефекті зубного ряду у певній ділянці-це може бути стертість зубів тільки з одного боку(де м"язи шиї більш сильніші),це може бути ущільнення або навпаки рихлість кісткової тканини у місцях постійних ударів при боксі,зміни форми щелеп і відповідно прикусу,що може призвести до втрати зубів.

Людський організм - це добре налагоджений механізм. Збій в одній з систем,призводить до порушення її цілісності,іноді до дуже серйозних. Тому не забувайте тримати своє тіло у здоровому стані. Бо нам тепер ДУЖЕ ПОТРІБНИЙ ЗДОРОВИЙ ДУХ для побудови квітучої України.

Слава Україні та її героям!

З повагою та найкращими побажаннями Кривко Ірина.

Для журналу Егоїст № 3 (21), Червень-Липень 2014